X_WAY-03

IVECO X-WAY

Rad IVECO X-WAY je špeciálne navrhnutý pre logistiku v stavebníctve a mestské prepravné a pracovné úlohy. Je znamenitou kombináciou najlepších technológií vozidiel pre diaľkovú dopravu a legendárnej robustnosti terénnych vozidiel značky IVECO. Skvelým príkladom radu IVECO X-WAY je verzia Super Loader podvozkov pre domiešavače betónu s najvyšším užitočným zaťažením vo svojej triede. 

Modulárny prístup s množstvom detailne prepracovaných konštrukčných skupín a konštrukčné riešenia zameraná na plnenie konkrétnych prepravných a pracovných úloh prinášajú širokú ponuku variantov a verzií vozidiel, z ktorých je možné vybrať to najlepšie riešenie pre potreby a požiadavky zákazníkov. S cieľom maximalizovať vašu produktivitu sa venovala veľká pozornosť každému jednému detailu. Modulárna koncepcia a prístup so zameraním na konkrétnu úlohu umožňuje prispôsobiť vozidlo presne podľa vašich konkrétnych potrieb.

PRISPÔSOBENÝ PRE VAŠU ÚLOHU

VYBERTE SI NÁRAZNÍK
Úplne nový nárazník je dostupný v plastovom, hybridnom alebo oceľovom vyhotovení, takže si môžete vybrať vyhotovenie, ktoré zodpovedá požiadavkám na splnenie vašej konkrétnej úlohy. Viacdielny nárazník ochráni vás aj vaše vozidlo – a ušetrí náklady na opravy, pretože stačí vymeniť len poškodenú časť. Plastové alebo hybridné nárazníky môžu byť na prianie nalakované vo farbe kabíny.

 

VYBERTE SI NASTAVENIE

Môžete si vybrať nastavenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám:

MOBILITA VRÁTANE POSLEDNÉHO KILOMETRA

IVECO X-WAY sa môže spoľahnúť na niekoľko komponentov, systémov a funkcií, ktoré umožňujú vozidlám dokončiť prepravné úlohy jazdami mimo spevnené cesty, čím sa dosahuje vysoká produktivita dopravy vrátane posledného kilometra.

PREVODOVKA HI-TRONIX

12 a 16-stupňové automatizované prevodovky HI-TRONIX ponúkajú niekoľko užitočných funkcií pre prevádzku vozidiel mimo spevnených ciest: Rocking mode, Hill holder a manévrovací režim.

MODULÁRNA KONCEPCIA NÁPRAV A ICH ZAVESENIA

IVECO X-WAY ponúka maximálnu flexibilitu s možnosťou výberu zadných náprav s jednoduchou redukciou alebo s redukciami v nábojoch kolies, zavesením náprav na oceľových listových perách alebo na vzduchových pružinách, s kotúčovými brzdami na všetkých kolesách.

HYDROSTATICKÝ POHON HI-TRACTION

Systém HI-TRACTION pohonu predných kolies výrazne zlepšuje rozjazd vozidiel na klzkých povrchoch ciest a priechodnosť v teréne. Aktivuje sa automaticky pri rozjazde a za jazdy len vtedy, keď je to potrebné, čo umožňuje zachovanie palivovej úspornosti vozidiel. HI-TRACTION je dostupný v kombinácii s prevodovkami HI-TRONIX a s motormi CURSOR 11 a 13 pre dvoj a trojnápravové ťahače aj podvozky IVECO X-WAY.

 

VÝNIMOČNÉ POHODLIE PRI JAZDE

Celý priestor vodiča bol vytvorený s cieľom poskytnúť vodičom čo najlepšie pracovné prostredie s vynikajúcou ergonómiou, viac miesta a výborný výhľad. Každý jednotlivý detail bol starostlivo navrhnutý tak, aby čo najlepšie splnil očakávania vodičov.

 

PRÍJEMNÉ PRACOVNÉ PROSTREDIE

Kabína bola navrhnutá s cieľom poskytnúť vodičom vysokú kvalitu života stráveného na cestách. Nový dizajn kabíny vytvára priestranný a dobre vybavený životný priestor. Nočná oddychová zóna je kombináciou funkčnosti a pohodlia, s novým symetrickým usporiadaním, s vhodne umiestnenými úložnými priestormi, USB konektormi a ovládacími prvkami.

 

PRÍSTUP ZAMERANÝ NA PREPRAVNÉ ÚLOHY

Rad vozidiel IVECO X-WAY bol vytvorený v duchu prístupu orientovaného na úlohu, ktorý umožňuje prispôsobiť konfiguráciu vozidla tak, aby presne zodpovedala vašim požiadavkám. Výsledkom širokej ponuky základných konfigurácií, komponentov, systémov, funkcií a ďalšej voliteľnej výbavy a každého konštrukčného detailu je vozidlo s robustným podvozkom, ktoré je možné zostaviť na mieru pre plnenie rozsiahlej škály úloh, ktoré zvládne vykonávať vysoko efektívne.

 

NATURAL POWER

IVECO X-WAY NP je vozidlo s najvyspelejšou technológiou pohonu na zemný plyn na trhu. Poskytne vám konkurenčnú výhodu so skutočne „zeleným“ a ziskovým riešením dopravy pre stavebníctvo s najlepšími celkovými nákladmi na vlastníctvo (TCO) vo svojej triede.

ÚČINNÁ UDRŽATEĽNOSŤ ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

IVECO X-WAY NP maximalizuje výhody paliva najviac šetrného k životnému prostrediu pre zlepšenie kvality ovzdušia, zmiernenie klimatických zmien a prispieva k tichšiemu prostrediu s hlučnosťou len 71 dB(A) pri jazde v tichom režime PIEK Quiet Truck.

 

 

Pre viac informácií si môžete pozrieť túto Brozura X-WAY.

DOMIEŠAVAČ BETÓNU

IVECO X-WAY posúva hranice, čo sa týka jeho výnimočne nízkej pohotovostnej hmotnosti. Domiešavač betónu na podvozku 8×4 s 9-litrovým motorom s výkonom 294 kW (400 koní) má vysoké užitočné zaťaženie a úspornú prevádzku. Vo verzii SL (Super Loader) dosahuje najvyššie užitočné zaťaženie vo svojej kategórii.

 

VYKLÁPAČ

Základom ponuky podvozkov IVECO X-WAY pre vyklápače sú modely optimalizované pre dosiahnutie najväčšej užitočnej hmotnosti a najnižšej spotreby paliva pri jazdení po cestách na kratšie vzdialenosti, s väčšou svetlosťou pod prednou nápravou a s väčším predným nájazdovým uhlom. Podvozky môžu byť vybavené zadnými nápravami s väčšou svetlosťou a tiež zavesením zadných náprav na vzduchových pružinách, ako aj systémom HI-TRACTION (dvoj a trojnápravové modely). Možnosť výberu z rôznych usporiadaní podvozkov s rôznymi rázvormi, motorov s rôznymi výkonmi v kombinácii s rôznymi prevodovkami, ako aj možnosť voľby spacích kabín, umožňuje vytvoriť podvozky pre vyklápače prispôsobené vašim potrebám.

 

NAKLADAČE KONTAJNEROV

Základom ponuky podvozkov IVECO X-WAY určených pre nakladače kontajnerov sú modely 6×2 a 4×2, ktoré maximalizujú užitočné zaťaženie, majú kompaktné rozmery a výnimočnú manévrovateľnosť. Rozsiahla škála konfigurácií a voliteľnej výbavy umožňuje prispôsobiť podvozky potrebám zákazníkov: Vozidlá môžu mať zlepšenú priechodnosť a trakciu v teréne, alebo môžu byť vhodné na ťahanie prívesov a diaľkovú prepravu kontajnerov.

ŽERIAV S VALNÍKOM

Podvozky vozidiel IVECO X-WAY sú vhodné na montáž hydraulických žeriavov rôznych veľkostí. Vďaka robustným rámom podvozkov s konštantnou výškou profilu po celej dĺžke rámu, nie je problém žeriav umiestniť ani v mieste zadného previsu. Podľa veľkosti žeriava, požadovanej užitočnej hmotnosti a dĺžky nadstavby sú na výber podvozky s usporiadaním 4×2, 6×2, 8×2, 6×4, 8×4 a s rôznymi rázvormi a s rôznymi dĺžkami rámov podvozkov v mieste zadného previsu.

 

ŤAHAČ S VYKLÁPACÍM NÁVESOM

Ťahače IVECO X-WAY spájajú vysokú prepravnú výkonnosť, úspornú a bezpečnú prevádzku a pohodlie vodiča s robustnosťou podvozkov určených pre stavebníctvo. Ťahače návesov 4×2 aj 6×4 môžu byť vybavené prídavným hydrostatickým pohonom predných kolies HI-TRACTION a tiež nápravami s väčšou svetlosťou na prekonanie „posledného kilometra“ pri jazde na stavenisko.

 

VOZIDLO NA PREPRAVU DREVA

Modulárna koncepcia umožňuje vozidlá IVECO X-WAY optimalizovať pre splnenie rozdielnych požiadaviek, ktoré sú kladené na vozidlá určené na prepravu dreva: Na jednej strane sa jedná o prepravu dreva na dlhšie vzdialenosti v jazdnej súprave s prioritou vysokého prepravného výkonu a čo najnižšej spotreby paliva. Na druhej strane sa jedná o prepravu dreva na kratšie vzdialenosti s prioritou čo najlepšej priechodnosti v teréne a vysokej manévrovateľnosti pri nakládke.

VOZIDLO NA ČISTENIE KANALIZÁCIÍ

Podvozky IVECO X-WAY sú vďaka ich robustným rámom vhodné na inštalovanie cisternových nadstavieb, vrátane možnosti vyhotovenia podľa ADR s typovým schválením (v CoC) ako typ AT alebo FL, AT. Okrem toho, vďaka novému sendvičovému PTO s točivým momentom až 2 450 Nm, sú podvozky IVECO X-WAY vhodné na inštalovanie nadstavieb určených na čistenie kanalizácií.

 

Chcete sa dozvedieť viac?

Kontaktujte nášho špecialistu, ktorý Vám rád poradí.

kovalak

Mgr. Lukáš Kovaľák
predajca
DAM Prešov

0910 911 993
kovalak@dam.sk

odrusik

Martin Ondrušík
predajca
DAM Prešov

0910 911 995
ondrusik@dam.sk