DOMIEŠAVAČ BETÓNU

IVECO X-WAY posúva hranice, čo sa týka jeho výnimočne nízkej pohotovostnej hmotnosti. Domiešavač betónu na podvozku 8×4 s 9-litrovým motorom s výkonom 294 kW (400 koní) má vysoké užitočné zaťaženie a úspornú prevádzku. Vo verzii SL (Super Loader) dosahuje najvyššie užitočné zaťaženie vo svojej kategórii.

 

VYKLÁPAČ

Základom ponuky podvozkov IVECO X-WAY pre vyklápače sú modely optimalizované pre dosiahnutie najväčšej užitočnej hmotnosti a najnižšej spotreby paliva pri jazdení po cestách na kratšie vzdialenosti, s väčšou svetlosťou pod prednou nápravou a s väčším predným nájazdovým uhlom. Podvozky môžu byť vybavené zadnými nápravami s väčšou svetlosťou a tiež zavesením zadných náprav na vzduchových pružinách, ako aj systémom HI-TRACTION (dvoj a trojnápravové modely). Možnosť výberu z rôznych usporiadaní podvozkov s rôznymi rázvormi, motorov s rôznymi výkonmi v kombinácii s rôznymi prevodovkami, ako aj možnosť voľby spacích kabín, umožňuje vytvoriť podvozky pre vyklápače prispôsobené vašim potrebám.

 

NAKLADAČE KONTAJNEROV

Základom ponuky podvozkov IVECO X-WAY určených pre nakladače kontajnerov sú modely 6×2 a 4×2, ktoré maximalizujú užitočné zaťaženie, majú kompaktné rozmery a výnimočnú manévrovateľnosť. Rozsiahla škála konfigurácií a voliteľnej výbavy umožňuje prispôsobiť podvozky potrebám zákazníkov: Vozidlá môžu mať zlepšenú priechodnosť a trakciu v teréne, alebo môžu byť vhodné na ťahanie prívesov a diaľkovú prepravu kontajnerov.

ŽERIAV S VALNÍKOM

Podvozky vozidiel IVECO X-WAY sú vhodné na montáž hydraulických žeriavov rôznych veľkostí. Vďaka robustným rámom podvozkov s konštantnou výškou profilu po celej dĺžke rámu, nie je problém žeriav umiestniť ani v mieste zadného previsu. Podľa veľkosti žeriava, požadovanej užitočnej hmotnosti a dĺžky nadstavby sú na výber podvozky s usporiadaním 4×2, 6×2, 8×2, 6×4, 8×4 a s rôznymi rázvormi a s rôznymi dĺžkami rámov podvozkov v mieste zadného previsu.

 

ŤAHAČ S VYKLÁPACÍM NÁVESOM

Ťahače IVECO X-WAY spájajú vysokú prepravnú výkonnosť, úspornú a bezpečnú prevádzku a pohodlie vodiča s robustnosťou podvozkov určených pre stavebníctvo. Ťahače návesov 4×2 aj 6×4 môžu byť vybavené prídavným hydrostatickým pohonom predných kolies HI-TRACTION a tiež nápravami s väčšou svetlosťou na prekonanie „posledného kilometra“ pri jazde na stavenisko.

 

VOZIDLO NA PREPRAVU DREVA

Modulárna koncepcia umožňuje vozidlá IVECO X-WAY optimalizovať pre splnenie rozdielnych požiadaviek, ktoré sú kladené na vozidlá určené na prepravu dreva: Na jednej strane sa jedná o prepravu dreva na dlhšie vzdialenosti v jazdnej súprave s prioritou vysokého prepravného výkonu a čo najnižšej spotreby paliva. Na druhej strane sa jedná o prepravu dreva na kratšie vzdialenosti s prioritou čo najlepšej priechodnosti v teréne a vysokej manévrovateľnosti pri nakládke.

VOZIDLO NA ČISTENIE KANALIZÁCIÍ

Podvozky IVECO X-WAY sú vďaka ich robustným rámom vhodné na inštalovanie cisternových nadstavieb, vrátane možnosti vyhotovenia podľa ADR s typovým schválením (v CoC) ako typ AT alebo FL, AT. Okrem toho, vďaka novému sendvičovému PTO s točivým momentom až 2 450 Nm, sú podvozky IVECO X-WAY vhodné na inštalovanie nadstavieb určených na čistenie kanalizácií.