Nové IVECO T-WAY: Najrobustnejšie vozidlo navrhnuté na tie najextrémnejšie terénne jazdy

Spoločnosť IVECO na živom digitálnom podujatí predstavila nové ťažké terénne vozidlo IVECO T-WAY svojej sieti predajcov a zástupcom medzinárodnej obchodnej tlače. Vozidlo IVECO T-WAY stavia na dedičstve robustnosti a spoľahlivosti, ktorými sa vyznačoval dlhý rad jeho uznávaných terénnych predchodcov. Prináša najmodernejšie technologické riešenia, ktoré prekonajú všetky očakávania v oblasti produktivity, užitoného zaaženia, bezpenosti a pohodlia vodia. Tieto charakteristiky extrémnej odolnosti, vysokého výkonu aspoľahlivosti jasne vyjadruje aj téma reklamnej kampane TREAT IT BAD, čo znamená, že stýmto vozidlom rozhodne nemusíte zaobchádzať v rukavičkách.

Spoločnosť IVECO sa rozhodla uviesť vozidlo na trh inovatívnym spôsobom, ato virtuálne, prostredníctvom kanála IVECO Live Channel. Účastníkom ponúkla jedinečný zážitok v podobe pútavého príbehu, ktorý zahŕňal videá aj živé vstupy. Hostí podujatia vzala na objaviteľskú cestu svetom terénnych vozidiel IVECO a predstavila najnovší prírastok v dlhej línii legendárnych nákladných vozidiel.

Luca Sra, prevádzkový riaditeIVECO Truck Business Unit, uviedol: „Zaíname písanovú kapitolu mimoriadnej histórie offroadových vozidiel IVECO uvedením modelu IVECO T-WAY, ktorý po TRAKKERovi prevzal žezlo najsilnejšieho medzi najažšími. Toto mimoriadne silné vozidlo, ktoré je skutoným šampiónom výkonu, robustnosti a odolnosti, ešte viac upevní pozíciu spolonosti IVECO v sektore ažkých terénnych vozidiel. IVECO T-WAY završuje obnovu nášho radu ažkých vozidiel IVECO WAY, ktorý je teraz jedným z najrozsiahlejších a najinovatívnejších na trhu.

Thomas Hilse, prezident znaky IVECO, uviedol: „S modelom IVECO S-WAY sme zamiešali karty na trhu cestných nákladných vozidiel a dnes robíme to isté v offroadovom sektore. Aj tento segment nákladnej dopravy sa chystáme posunúdo budúcnosti a táto budúcnosnastala už teraz s IVECO T- WAY. IVECO T-WAY sme navrhli s ambíciou stanovinové štandardy v robustnosti, spoahlivosti, efektívnosti, ovládatenosti, flexibilite prispôsobenia karosérie a službách súvisiacich s konektivitou. A v neposlednom rade aj v dizajne, o je pre taliansku znaku samozrejmos. Názov hovorí za všetko: T ako tvrák!“

T AKO TVRĎÁK: Navrhnuté a skonštruované pre robustnosa spoahlivos

Vozidlo IVECO T-WAY bolo navrhnuté tak, aby ponúkalo najlepší výkon vo svojej triede pri každej offroadovej misii. Vyniká svojím výkonom v teréne, robustnosou a torznou tuhosou. Po svojich predchodcoch zdedilo legendárnu robustnosť vysoko odolného oceľového podvozku s 10 mm hrubým rámom a s ohybovým momentom 177 kNm, čo je najviac v tomto segmente. Predná náprava má maximálnu kapacitu až 9 t. Redukcia náboja zadnej nápravy je štandardom pre maximalizáciu sily a výkonu. Nový odolný zadný závesný systém pre tandemové nápravy optimalizuje hmotnosť vozidla a zlepšuje výkon v teréne s väčšou svetlou výškou a lepším uhlom rozjazdu.

IVECO T-WAY dodáva všetku silu potrebnú pre trakciu aPTO so spoahlivým aefektívnym motorom Cursor13 (13litrov) od spoločnosti IVECO, ktorý dosahuje výkon až 510koní, čím prekračuje výkon modelu Trakker o 10 koní. Pre ľahšie konfigurácie je k dispozícii aj s motorom Cursor 9.

Motory sú spojené s osvedčenou 12 a 16-stupovou automatickou prevodovkou HI-TRONIX, ktorá teraz ponúka aj nové funkcie špeciálne určené pre jazdy v teréne. Zahŕňajú funkciu Hill Holder, ktorá pomáha pri rozbehu na strmých svahoch, režim hojdania Rocking Mode, ktorý pomáha obnoviť trakciu v šmykľavom teréne, a režim Creep Mode pre extrémne nízku rýchlosť pri voľnobežných otáčkach. Na cestných úsekoch systém IVECO HI-CRUISE ďalej zvyšuje účinnosť prevodovky. Zahŕňa prediktívne radenie rýchlostí, prediktívny tempomat a funkciu Eco-Roll, ktorá využíva zotrvačnosť vozidla pri jazde z kopca. Vďaka týmto novým algoritmom poskytuje HI-TRONIX dokonalú stratégiu radenia pre každé uplatnenie.

 

 

PRODUKTIVITA A EFEKTÍVNOSŤ: Plne prepojené nákladné vozidlo s ešte väším užitoným zaažením

Model IVECO T-WAY bol navrhnutý pre efektivitu a produktivitu s množstvom funkcií, nižšou pohotovostnou hmotnosťou a novými telematickými funkciami a digitálnymi službami. Ponúka nové riešenie na úsporu paliva pre misie, ktoré si vyžadujú občasný pohon všetkých kolies (AWD): hydrostatický pohonný systém HI-TRACTION pre tuhé a kĺbové modely 6×4. Pracuje pri rýchlostiach do 25 km/h a automaticky sa aktivuje, aby v prípade potreby poskytol dodatočnú hydraulickú trakciu predných kolies. V porovnaní s riešením AWD prináša značné výhody z hľadiska spotreby paliva a užitočného zaťaženia. Nízka pohotovostná hmotnosť sa v porovnaní s Trakkerom ešte znížila o 325 kg vďaka novému dizajnu tandemovej opory na zadných nápravách, ktorú teraz tvorí jeden odliatok.

IVECO T-WAY sa vyznačuje najlepšou konektivitou vo svojej triede, ktorá je charakteristickým znakom rady W A Y so štandardným systémom Connectivity Box. Systém konektivity umožňuje telediagnostiku a prediktívnu údržbu. Okrem toho umožňuje správcom vozového parku nepretržite monitorovať výkon každého vozidla na diaľku, aby sa zabezpečila maximálna efektívnosť. Neustále sa rozširujúce portfólio služieb podporujúcich konektivitu IVECO ON je zamerané na maximalizáciu produktivity zákazníkov a životnosti vozidla, ako aj na minimalizáciu neplánovaných prestojov.

EXTRÉMNA FLEXIBILITA: Terénne vozidlo s najlepšími možnosami konverzie
Vozidlo IVECO T-WAY bude pre svoju mimoriadnu flexibilitu iste obľúbené medzi výrobcami špeciálnych karosérií. S tuhou aj kbovou verziou prináša najširšiu ponuku pohonov na trhu: čiastoný pohon kolies na tuhých a kĺbových modeloch 6×4 a tuhých modeloch 8×4, ako aj pohon všetkých kolies na tuhých a kĺbových podvozkoch 4×4 a 6×6 a na tuhých verziách 8×8. Ponuka pohonu všetkých kolies bola rozšírená o nové modely so 4, 4,2 a 4,5 m rázvorom, ktoré dokážu prepravovať špeciálne náklady bez akýchkoľvek úprav podvozku.

Nová elektrická a elektronická architektúra HI-MUX je plne kompatibilná s riadiacimi systémami najnovšej generácie. Nový rad PTO obsahuje nový vysokovýkonný sendviový typ PTO, ktorý poskytuje krútiaci moment až do 2 300 Nm.

Táto extrémna všestrannosť a šírka ponuky rôznych variantov robia z modelu IVECO T-WAY perfektné nákladné vozidlo pre všetky typy nadstavieb a pracovných misií.

 

 

 

IVECO T-WAY: Dizajn kabíny zameraný na pohodlie a bezpenosvodia

Kabína vozidla IVECO T-WAY ponúka rovnako prívetivý dizajn ako rad IVECO WAY so štíhlymi, aerodynamickými líniami. K dispozícii je v dvoch verziách (krátka kabína AD a dlhá kabína AT so štandardnou alebo vysokou strechou) a je zameraná na funkčnosť, ktorá vodičovi uľahčí každodennú prácu. Celý priestor pre vodiča bol vytvorený tak, aby poskytoval praktické prostredie, v ktorom sa dá tráviť dlhý čas. Pohodlné a ergonomické sedadlo vodiča spolu s multifunkčným volantom novej koncepcie zaisťujú vynikajúci komfort vodiča.

Za drsných podmienok, ktorým zvyčajne čelí IVECO T-WAY, je bezpenosvodia prvoradá. Vozidlo je skonštruované tak, aby poskytovalo maximálnu ochranu, s bezpečnostnými prvkami, ktoré vysoko prevyšujú požiadavky typového schválenia. Nový brzdový systém je štandardne vybavený EBS, v prípade modelov PWD sú k dispozícii kotúčové brzdy a v celom rade aj nové asistenčné systémy pre vodiča (ADAS).

 

 

 

Kompletná offroadová ponuka IVECO: Nové IVECO T-WAY a IVECO X-WAY

IVECO T-WAY a IVECO X-WAY tvoria kompletnú ponuku vozidiel IVECO do terénu, ktorá predstavuje najkompletnejší a najmodernejší rad offroadových nákladných vozidiel na trhu.

Rad ťažkých nákladných vozidiel IVECO X-WAY je ideálny v prípade, že nákladné vozidlo trávi 90 % času na vozovke, ale potrebuje zvládnuť aj posledný úsek cesty v teréne, aby sa dostalo na miesto určenia. Je navrhnutý pre flexibilitu s veľkým výberom variantov podvozku, kabíny a náprav. Je vyrobený pre robustnosť aspoľahlivosť vnajrôznejších aplikáciách amá všetky bezpečnostné, komfortné a efektívne vlastnosti cestného vozidla. Ideálne sa hodí na trhy s prísnymi obmedzeniami celkovej hmotnosti, a teda všade tam, kde užitočné zaťaženie zvyšuje produktivitu, a to najmä verzia SuperLight, ktorá poskytuje najvyššie užitočné zaťaženie vo svojej triede.

 

 

 

 

RAD IVECO WAY: Kompletná ponuka s riešením pre každú náronú misiu
Dnešné uvedenie na trh kompletizuje rad IVECO WAY, ktorý teraz ponúka širokú paletu ťažkých vozidiel pre každú misiu:

  • IVECO S-W A Y: najvýkonnejšie a najefektívnejšie cestné nákladné vozidlo vo svojej kategórii,
  • IVECO S-WAY Natural Power: prvé ťažké nákladné vozidlo na zemný plyn určené na diaľkovú prepravu,
  • IVECO X-WAY: dokonalý kompromis medzi veľkým dojazdom a terénnou robustnosťou,
  • IVECO T-WAY: najrobustnejší model na trhu ťažkých nákladných vozidiel, ktoré ženie výkon, spoľahlivosť a všestrannosť do extrému.

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!