IVECO S-Way NP 460 získava ocenenie „Sustainable Truck of the Year 2021“

Model IVECO S-Way NP 460 vo verzii LNG získal ocenenie „Sustainable Truck of the Year2021“v kategórii ťahačov. Toto ocenenie, teraz už v piatom ročníku, vytvoril taliansky odborný časopis Vado e Torno. Víťaza vyberá porota zložená z profesionálnych novinárov na základe indexu udržateľnosti zavedeného spoločnosťou Vado e Torno.

IVECO S-Way NP integruje to najlepšie z bohatých skúseností značky IVECO v oblasti pohonov na zemný plyn spolu s inováciami radu IVECO S-Way, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala kompletný balíček služieb zameraných na vodiča, vlastníka vozového parku a na udržateľnosť.

Maurizio Cervetto, zástupca redaktora Vado e Torno, uviedol: „S vozidlom IVECO S-Way NP nastavuje spoločnosť IVECO novú latku v produktivite a efektivite pri diaľkových vozidlách na alternatívny pohon. IVECO S-Way nie je len jediným vozidlom na zemný plyn s autonómiou 1 600 km; je tu tiež nový údaj o spotrebe so 4,12 km na kg plynu. IVECO S-Way NP kombinuje technický výkon dosiahnutý osvedčeným hnacím ústrojenstvom a je vybavený aj celkom novou kabínou vylepšenou o 12 %, čo umožňuje výrazné zníženie spotreby paliva (až o 4 %), s funkciami, ktoré významne zvyšujú úroveň pohodlia vodiča aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky. Nová kabína vytvára prostredie, ktoré umožňuje plné využitie priestoru (výška 2 100 mm a výška tunela znížená iba na 95 mm). Je ešte tichšie než predtým, vnútri aj navonok (podľa štandardov Piek). Okrem mnohých asistenčných systémov ponúka nové služby konektivity.

Thomas Hilse, prezident značky IVECO, uviedol„Sme veľmi hrdí na toto dôležité ocenenie, ktoré podporuje náš pohľad na zásadnú úlohu zemného plynu pri dosahovaní udržateľnej diaľkovej prepravy. Je to jediné riešenie, ktoré je okamžite k dispozícii. Je východiskovým bodom na ceste k nulovým emisiám a IVECO S-Way dokazuje, že sa to stalo už realitou: svojím výkonom, nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo, tichou prevádzkou a vysokou autonómiou poskytuje finančne a ekologicky udržateľné riešenie. Okrem toho sme hovorili aj s vodičmi a kabínu sme navrhli tak, aby sa aj ďaleko od domova cítili ako doma. Infraštruktúra distribúcie LNG sa rýchlo rozvíja a už pokrýva hlavné európske dopravné koridory. Dotácie a stimuly zavedené v rôznych krajinách robia z týchto vozidiel stále zaujímavejšiu ponukuUž teraz vidíme posun v myslení prepravcov, ktorí k nám stále častejšie prichádzajú po riešenie zemného plynu. A čo je najdôležitejšie, bio-LNG už dnes poskytuje takmer ‚nulové riešenie‘, čo pripravuje cestu pre dopravu s nulovým uhlíkom s modrým vodíkom vyrábaným z metánu.“

Vozidlo kombinuje to najlepšie, čo môže technológia ponúknuť v oblasti pohodlia, bezpečnosti, konektivity a udržateľnosti. Konštrukcia kabíny zameraná na vodiča poskytuje priestorné a dobre organizované prostredie, kde možno všetky funkcie diaľkovo ovládať prostredníctvom aplikácie MY IVECO EASY WAY – od osvetlenia po klimatizáciu, infotainment, okná aj dvere. Kabína bola vystužená, aby bola zaistená mechanická odolnosť v súlade s normami ECE R29.03 pre nárazy kabíny. Predná náprava bola navrhnutá tak, aby znížila brzdnú dráhu o 15 %, čo ďalej zvyšuje celkovú bezpečnosť. Výkonný Connectivity Box umožňuje mnoho funkcií a úplne nové služby, ktoré majú zlepšiť pobyt vodiča na palube vozidla a maximalizovať ziskovosť vlastníka. Vozidlo je v neustálom spojení so špecialistami značky IVECO, ktorí vozidlo neustále monitorujú.

To umožňuje efektívne plánovanie zastávok pre údržbu a opravy a poskytuje prediktívny servis, ktorý maximalizuje čas prevádzkyschopnosti vozidla. Systém hodnotenia štýlu jazdy poskytuje rady v reálnom čase, ktoré pomôžu šoférovať efektívne a bezpečne. K udržateľnému výkonu vozidla patrí jeho tichá prevádzka a nízke emisie. V porovnaní s naftou dosahuje 95 % zníženie emisií pevných častíc a 90 % NO2 – a pri prevádzke na biometán generuje o 95 % menej CO2.

IVECO investuje do alternatívnych pohonov už viac než 20 rokov a má tak rozsiahle skúsenosti, vďaka ktorým počet predaných vozidiel na zemný plyn na európskom trhu dosahuje viac než 35 000. Značka IVECO je považovaná aj za sprostredkovateľa šírenia technológie medzi rôznymi zúčastnenými stranami vstupujúcimi do tohto odvetvia. To viedlo už za pár rokov k rozvoju rozšírenej siete približne 80 čerpacích staníc LNG iba na talianskom území. Dnes IVECO získava ocenenie vďaka svojmu záväzku vyvíjať produkt, ktorý poskytuje výkon a je prispôsobený potrebám vodiča, spolu s vyspelou udržateľnou technológiou, ktorá sa stala nevyhnutnosťou.

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!