Ekológia na prvom mieste.

IVECO sa na veľtrhu Brussels Motor Show zameralo na udržateľné technológie.

Spoločnosť IVECO predstavuje svoje portfólio udržateľných riešení pre všetky aplikácie v segmente ľahkých a stredných úžitkových vozidiel so špecifickým zameraním sa na špičkovú technológiu Natural Power CNG (stlačený zemný plyn). Spoločnosť predstavila nové Daily 4×4, ktoré ponúka kompletnú radu cestných a terénnych vozidiel a uviedla prvé sedemtonové vozidlo GVW 4×4 na trhu s užitočným zaťažením až 4 300kg.

Belgický veľktrh v znamení Natural Power CNG

Spoločnosť IVECO vystavovala na 96.ročníku veľtrhu Brussels Motor Show, ktorý sa konal v Bruseli (EXPO) od 18. – 27. januára 2019. Potom, čo sa im podarilo prepísať históriu na veľtrhu IAA 2018 s prvým beznaftovým stánkom, sa teraz stánok zameral na radu ľahkých a stredných užitkových vozidiel s technológiou Natural Power CNG.

„Najmilovanejšia dodávka“ oslnila aj tentokrát

Vystavované vozidlá na zemný plyn – dodávka Daily s polovicou okien, podvozik Daily s kabínou a platformou, dodávka Daily pre doručovanie balíkov a stredný nákladný voz Eurocargo – ukázali, že portfólio IVECO Natural Power dokáže pokryť pestrú škálu aplikácii. Spoločnosť IVECO ďalej prezentovala najnovšiu generáciu rady Daily 4×4, ktorá sa dočkala významnej revitalizácie a rozšíreniu, aby vôbec prvýkrát zahrnula celú radu terénnych a cestných vozidiel. Výstavu zavŕšila Daily Hi_matic s vysoko účinným naftovým motorom a vyspelou osemstupňovou prevodovkou, ktorá v sebe skĺbila extrémne nízku emisiu s bezkonkurenčným pôžitkom z jazdy. Dodávku Daily Natural Power v kabáte limitovanej edúcie ku 40.výročiu z veľtrhu IAA organizátori vybrali pre stánok „najmilovanejšie dodávky“, ktorého zmysel je podčiarknuť obľubu rady IVECO Daily na zemný plyn.

Nefalšovaná energetická revolúcia, uviedol riaditeľ John Venstra

John Venstra, obchodný riaditeľ spoločnosti IVECO pre Benelux, novinky okomentoval slovami: „V dopravnom priemysle prebieha nefalšovaná energetická revolúcia a to veľmi rýchlo. Je to určené rastúcim tlakom na riešenie problémov v oblasti životného prostredia a kvality vzduchu na cestách a v centrách miest. Spoločnosť IVECO stojí v popredí tohto procesu vďaka bohatému portfóliu rôznych alternatívnych pohonov poskytujúcich technologické variácie, ktoré dokážu vyhovieť špecifikám jednotlivých úloh. Snažíme sa naviac posúvať hranice environmentálneho dopadu naftových technológií vďaka našim vysoko účinným riešeniam s extrémne nízkymi emisiami. Na Brussels Motor Show sme sa rozhodli zamerať na našu ľahkú a strednú radu, aby sme našim zákazníkom ukázali, že s radami Daily a Eurocargo je zníženie ich ekologickej stopy možné.“

IVECO kráča s dobou, ukázal veľtrh

Výstava na Brussels Motor Show ukázala, že spoločnosť IVECO je schopná vyhovieť špecifickým požiadavkám najrôznejších aplikácii zážitkových vozidiel. Riešenie spoločnosti pre mestské centrá a prímestskú dopravu na veľtrhu stavala na exkluzívnej prevodovke IVECO Hi-Matic. Daily Hi-Matic Natural Power, prvé ľahké úžitkové vozidlo s 3,0l motorom na CNG a osemstupňovou automatickou prevodovkou v celom odvetví, ponúka v mestských oblastiach vyvážené spojenie nízko emisného paliva a skvelej ovládateľnosti. Časť udržateľnej rodiny Daily Blue Power, ktorá si zaslúžila ocenenie „dodávka roka 2018“, predstavuje dokonalé riešenie pre dopravu v typickom poslednom úseku a pre mestskú jazdu v štýle „brzda a plyn“. Aby vyzdvihli škálu aplikácii, ktoré dokáže Daily Hi-Matic Natural Power zastúpiť, vystavovali celkom tri modely: dodávku s polovicou okien v kabáte ku 40.výročiu Daily, podvozok s kabínou vybavený plošinou Scanttolini a dodávku vybavenú pre doručovanie balíkov od spoločnosti Spier s osobitým dizajnom z dielne Garage Italia na počesť výročia Daily. Predvádzajúce vozidla v tomto segmente završuje podvozok s kabínou Daily Hi-Matic vybavený zdvíhacou plošinou, na ktorej je vystavené aj závodné Ferrari.

Predstavila sa najnovšia generácia: Daily 4×4

Spoločnosť IVECO prezentovala zásadný a nový prírastok, ktorý vôbec prvýkrát pokrýva kompletnú radu terénnych a cestných aplikácii vďaka mnohým verziám (dodávka, s kabínou, bez kabíny a s kabínou pre posádku). Ide o najnovšiu generáciu Daily 4×4. Portfólio „univerzálneho“ vozidla spoločnosti IVECO sa rozrástlo o množstvo nových prevedení. To zahŕňa aj model vystavovaný na Motor Show – prvé sedemtonové vozidlo GVW 4×4 na trhu s úžitkovým zaťažením až 4 300kg a voľbou karosérie do dĺžky až 5 metrov. Nová generácia 4×4 ďalej ponúka exkluzívnu prevodovku IVECO Hi-Matic a špičkové bezpečnostné funkcie, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre vozidlá 4×4 a patria medzi ne napríklad brzdové kotúče so systémom ABS a elektronický stabilizátor (IESP). Vystavovali sa aj riešenia IVECO pre ťažké mestské úlohy, ako je Eurocargo NP, teda CNG verzia „nákladného vozidla, ktoré je miláčikom miest“. Dokonale spĺňa požiadavky tohto segmentu vďaka extrémne nízkym emisiám a tichej prevádzke, čo sú priamo ideálne vlastnosti pre nočné doručovanie zásielok v mestách.