CAT_BODY_4x4_TIPPER

Vybavenie nového Eurocargo 4×4

Nové Eurocargo 4 × 4 je dostupné s dennou alebo spacou kabínou a so štandardnou strechou a je sériovo vybavené predné ťažnou spojkou a špeciálnou ochranou pre jazdu v teréne:

  • oceľovými nárazníkmi
  • ochrannými mriežkami svetlometov
  • krytom chladiča
  • a dvoma sklopnými plošinami

Dodáva sa s parabolickým alebo semieliptickým odpružením s listovými pružinami a vo verzii s jednoduchými alebo dvojitými kolesami.

Motory Tector 7 sú k dispozícii vo výkonových variantoch 220, 250 až 280 HP v kombinácii so 6- stupňovými manuálnymi prevodovkami. Pomocný pohon (PTO) je možné integrovať do prevodovky.

Nové Eurocargo 4 × 4 ponúka aj verziu s automatickou prevodovkou.

Nové Eurocargo 4 × 4 je vybavené hnacími nápravami s dvojitou redukciou. Dvojrýchlostná rozdeľovacia prevodovka rozdeľuje krútiaci moment na prednú a zadnú nápravu prostredníctvom medzinápravového diferenciálu. Všetky tri diferenciály majú (sériovo) uzávierky ovládané vodičom, a zaručujúca trakciu za podmienok s nízkou priľnavosťou k povrchu. Elektro-pneumatický systém automaticky vypína uzávierky, keď vozidlo prekročí kritickú rýchlosť.

Veľký uhol natočenia predných kolies (40 až 48 stupňov, podľa použitých pneumatík) umožňuje vysokú manévrovateľnosť.

Verzie 4×4 umožňujú zvládnuť tie najťažšie trasy a úlohy s prekvapujúcou obratnosťou na vozidlo s takou veľkou nosnosťou.

Model Eurocargo 4×4 využíva špeciálne riešenie ochrany konštrukcie v teréne:

Výška rámu, oceľový nárazník, vyklápacie stupačky, špeciálny kryt chladiča, vyklápacia zadná zábrana proti podbehnutiu a kovové mriežky, ktoré chránia reflektory (voliteľná výbava) a vozidlo esteticky odlišujú od verzií 4×2.

Eurocargo 4×4 je vozidlo, ktoré oceňujú nielen pre jeho kvality v oblasti robustnosti a spoľahlivosti, ale i kvôli jeho skvelým technickým charakteristikám, zdolávaniu stúpaní a aj kvôli trakcii a manévrovacím schopnostiam i v najnáročnejších podmienkach.