IVECO spolupracuje s organizátormi majstrovstiev ETRC 2019

 

Spoločnosť IVECO sa zúčastní majstrovstiev European Truck Racing Championship 2019 pod záštitou FIA na pozícii technického sponzora šampióna roku 2018, tímu „Die Bullen von IVECO“ – ktorý je spoluprácou tímov Schwabentruck a Team Hahn.

Prvé z ôsmich kôl tohtoročných majstrovstiev sa bude konať v sobotu 25. mája a v nedeľu 26. mája na talianskom okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Spoločnosť IVECO oznámila vytvorenie spolupráce s organizátorom pretekov European Truck Racing Championship pod záštitou FIA. Stane sa spolupracujúcim a aktívnym partnerom pretekov a nedávno oznámenej kampane #onetruckfamily, ktorú spustili organizátori FIA ETRC s cieľom riešiť problém s nedostatkom vodičov na základe posilnenia profilu a verejného vnímania tejto profesie. Začiatok spolupráce bol oznámený v predvečer ročníka 2019 pretekov FIA ETRC. Preteky odštartujú podujatím Petronas Urania Grand Prix Truck, ktoré sa bude konať 25. až 26. mája v talianskom Misane.

Spoločnosť IVECO sa opäť zúčastní majstrovstiev European Truck Racing Championship pod záštitou FIA na pozícii technického sponzora tímu „Die Bullen von IVECO“ v rámci spolupráce tímov Hahn Racing a Schwabentruck. Schwabentruck reprezentuje značku už desať rokov a Team Hahn – šampión ročníka 2016, bude už tretí rok súťažiť na palube pretekárskeho kamióna Stralis. Po minuloročnom prvom mieste v konečnom poradí majstrovstiev ETRC 2018 je tím „Die Bullen von IVECO“ pripravený zopakovať svoj úspech aj v tomto ročníku pretekov.

Značka podporuje tím s 5,3-tonovým pretekárskym kamiónom Stralis 440 E 56 XP-R s motorom IVECO Cursor 13, ktorý dosahuje pôsobivý výkon 1 180 k. Vozidlá sú špeciálne skonštruované a vybavené tak, aby dosahovali maximálnu rýchlosť 160 km/hod. povolenú predpismi pre preteky.

Nemecká vodička Steffi Halm sa opäť zúčastní pretekov na pozícii tímového lídra tímu Schwabentruck. Je jedinou ženou medzi pretekármi a dúfa, že si zlepší minuloročné postavenie, kedy skončila na šiestej priečke, a naplní si ambíciu vyhrať majstrovstvá na vozidle Stralis.

Team Hahn bude reprezentovať Jochen Hahn, ktorý dominoval ročníku 2018 za volantom nákladného vozidla IVECO Stralis. Počas 32 pretekov dosiahol 12 víťazstiev a celkovo získal 112-bodový náskok pred vodičom na druhom mieste.

Tímy sa tešia na súťaž v prvom kole na trati v Misane.

Značku IVECO budú reprezentovať aj ďalšie dva tímy: Reinert Racing, ktorý si zabezpečil druhé miesto v celkovom postavení pretekov ETRC 2018, a Don’t Touch Racing, ktorý sa zúčastní pretekov už druhý rok po sebe.

Spoločnoť IVECO vyrazí na každý z ôsmich okruhov majstrovstiev a bude posilňovať prítomnosť značky v paddockoch predstavením vozidiel, predajňami pre fanúšikov a pohostením.

European Truck Racing Championship 2019

Kolo DÁTUM OKRUH KRAJINA
1 25. – 26. mája Misano Taliansko
2 22. – 23. júna Hungaroring Maďarsko
3 6. – 7. júla Slovakiaring Slovensko
4 20. – 21. júla Nürburgring Nemecko
5 31. augusta – 1. septembra Most Česká republika
6 14. – 15. septembra Zolder Belgicko
7 27. – 29. septembra Le Mans Francúzsko
8 5. – 6. októbra Jarama Španielsko

 

IVECO

IVECO je značka spoločnosti CNH Industrial N.V., svetového lídra na trhu kapitálového tovaru, ktorá je kótovaná na americkej burze New York Stock Exchange (NYSE: CNHI) a na Mercato Telematico Azionario talianskej burzy Borsa Italiana (MI: CNHI). IVECO navrhuje, vyrába a predáva široký sortiment ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých úžitkových vozidiel, terénnych nákladných vozidiel a takisto vozidiel na špeciálne účely, napr. terénne výjazdy.

Do širokej ponuky výrobkov značky patria modely Daily (vozidlo v hmotnostnom segmente od 3,3 do 7,2 tony), Eurocargo (od 6 do 19 ton), Trakker (na terénne výjazdy) a Stralis (Trakker aj Stralis sú v segmente nad 16 ton). Značka IVECO Astra vyrába terénne nákladné vozidlá, pevné a kĺbové vyklápacie nákladné vozidlá i špeciálne vozidlá.

Spoločnosť IVECO zamestnáva viac ako 21 000 ľudí na celom svete. Riadi výrobné závody v 7 krajinách v rámci celej Európy, Ázie, Afriky, Oceánie a Latinskej Ameriky, v ktorých vyrába vozidlá vyznačujúce sa najmodernejšími technológiami. 4 200 predajných miest a servisných stredísk vo viac ako 160 krajinách zaručuje technickú podporu bez ohľadu na to, kde sa vozidlo spoločnosti IVECO používa.

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!