Úspešné preteky Rallye Dakar 2019. Tretie miesto a štyri vozy IVECO v prvej desiatke.

Extrémne Rallye Dakar 2019 priniesli bronzový úspech.

41. ročník Dakar 2019, najťažšie rallye preteky na svete, skončili a tím PETRONAS De Rooy IVECO v nich predviedol špičkový výkon, keď prekonal 5000 km na extrémne náročnej piesočnatej pôde v peruánskej púšti. Gerard De Rooy získal 3.miesto a tesne za ním skončil na 4.mieste Federico Villagra, Ton Van Genugten a Maurik van den Heuvel, ktorí získali v celkovej klasifikácii siedme a desiate miesto.

Vozidlá IVECO Powerstar ovládli prvú desiatku

Hlavnou výzvou, ktorej všetky tímy na Dakarskej Rallye čelia, je dosiahnutie cieľovej čiary, ale so všetkými vozidlami sa to podarí iba málokomu. Tím PETRONAS De Rooy IVECO tento rok dosiahol nie iba umiestnenie na pódiu, ale tiež sa mu podarilo dopraviť do cieľa v najlepšej desiatke všetky svoje vozidla IVECO Powerstar.

Dakar 2019 boli ukončené etapou, ktorá spája Pisco a Limu 112 časovými kilometrami, počas ktorých si Ton van Genugten zaistil druhé špeciálne víťazstvo tohtoročného rallye a celkovo tak v desiatich súťažných dňoch priniesol tri špeciálne víťazstvá. Tri ďalšie vozidlá IVECO Powerstar prešli cez cieľ krátko po ňom a tímový líder Gerard de Rooy skončil v tomto ročníku už po siedmykrát v najlepšej päťke. Jeho piate miesto v poslednej etape mu zaistilo pódiové umiestnenie na celkovom treťom mieste. Federico Villagra dokončil tieto najťažšie rallye preteky na svete na celkovom štvrtom mieste v konečnej klasifikácii. Marik van den Heuvel skončil so štvrtým vozidlom IVECO Powerstar v najlepšej desiatke celkovej klasifikácie. Holanďan bol štvrtý a tímu PETRONAS De Rooy IVECO tým zaistil ďalší skvelý výsledok. Tímu sa tak podarilo nie len dôjsť do cieľa so všetkými štyrmi vozidlami, ale zároveň obsadiť miesta v najlepšej desiatke.

Výsledky 10. etapy:

1. Ton van Genugten Iveco

2. Aleš Loprais Tatra

3. Dmitry Sotnikov Kamaz

4. Maurik van den Heuvel Iveco

5. Gerard de Rooy Iveco

7. Frederico Villagra Iveco

Celkové umiestnenie:

1. Eduard Nikolaev Kamaz

2. Dmitry Sotnikov Kamaz

3. Gerard de Rooy Iveco

4. Federico Villagra Iveco

5. Aleš Loprais Tatra

7. Ton van Genugten Iveco

10. Maurik van den Heuvel Iveco

 

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!