Tím PETRONAS De Rooy IVECO je pripravený si zmerať sily v najťažších rally pretekoch na svete, na Dakare 2019.

Iveco rally dakar

Prípravy na 41.ročník najextrémnejších rally pretekov na svete sú v plnom prúde a vozidla, ktoré boli po kontrolách v Le Havre naložené na trajekt, sú už na ceste. IVECO sa bude so svojimi dvoma lídrami, Gerardem De Rooyom a Federikom Villagrom, a doposiaľ s najsilnejšou zostavou tímu PETRONAS de Rooy IVECO, snažiť o opätovné víťazstvo z minuloročných pretekov Africa Eco Race a z rokov 2012 a 2016 z pretekov Rally Dakar.

Tím PETRONAS De Rooy IVECO sa bude musieť popasovať s extrémnym terénom na palube štyroch vozidiel IVECO Powerstar.

IVECO sa stane oficiálnym dodávateľom pre tím PETRONAS De Rooy IVECO už deviatykrát za sebou a bude pre nich zabezpečovať vozidla, motory a náhradné diely. Tímový líder Gerard De Rooy bude za volantom vozidla IVECO Powerstar s pevnou nápravou, ktoré ho priviezlo k víťazstvu v pretekoch Africa Eco Race 2018. Jeho vozidlo a ďalšie tri tímové vozidlá Powerstar sú poháňané motorom IVECO Cursor 13 s výkonom až 1 000 koní, ktoré pre nich špeciálne vyvinula divízia powertrain FPT Industrial – CNH Industrial.

41.ročník Dakarskej Rally 2019, ktorý je zároveň 11. ročníkom odohrávajúcim sa v Južnej Amerike sa bude celý jazdiť na území Peru po novom okruhu, ktorý začína i končí v hlavnom meste Lima. Účastníci rally sa budú musieť popasovať s desiatimi náročnými etapami o celkovej vzdialenosti 5 000km. Asi 70% pretekov sa odohraje na piesku, čo bude hrať rozhodujúcu úlohu pre šoférov a bude to mimoriadne ťažké. Piere Lahutte, prezident značky IVECO povedal: „Tešíme sa až podrobíme naše vozidla skúške v tom najnáročnejšom rally na svete a znova dokážeme, že dobrá povesť mimoriadnej kvality a spoľahlivosti terénnych vozidiel IVECO je naozaj zaslúžená. Federico Villagra sa prvýkrát stane lídrom spolu s našim šampiónom Gerardom De Rooyom a v tomto tandeme spolu povedú posádku 4 vozidiel. Náš tím je tento rok mimoriadne silný: máme dvoch prvotriednych šoférov, ktorí majú konzistentné výsledky na vrcholovej úrovni a dopĺňajú ich dvaja veľmi skúsení jazdci, Ton van Genugten a Maurik van den Heuvel. Rád by som im za nás poďakoval za prejavené odhodlanie a vyjadril im dôveru v to, že z blížiaceho sa preteku zvládnu priviezť domov ďalšie vynikajúce úspechy.

Jednotliví pretekári

Gerard De Rooy

Víťaz Dakarskej Rally z rokov 2012 a 2016, bude chcieť zopakovať svoje víťazstvo za volantom vozidla IVECO Powerstar Evo 3 č. 503 a spolujazdcom bude Moi Torrallardona. V kabíne bude prítomný aj mechanik Darek Rodewald, ktorý sa bude starať o technickú podporu počas celých pretekov.

Federico Villagra

Bude cieliť na pódiové umiestnenie za volantom druhého vedúceho vozidla IVECO Powerstar Evo 3 č. 505 spolu s kopilotom Ricardom Torlaschom a mechanikom Adrianom Yacopinm.

Anton van Genugten

Víťaz štyroch etáp a najúspešnejší jazdec Dakaru 2018, zasadne za volant tretieho vozidla Powerstar Evo 2 (č. 509), spolujazdec bude Bernardus Der Kinderen a mechanik Peter Willemsen.

Maurik van den Heuvel

Nováčik v tíme PETRONAS De Rooy IVECO, ktorý sa v predchádzajúcich pretkoch pravidelne umiestňoval medzi 10 najlepšími, bude riadiť štvrté vozidlo Powerstar Evo 2 (č. 513) ako rýchla podpora spolu s navigátorom Peterom Kuijpersom a mechanikom Martijnom van Rooijom.

Spolusponzor tímu Petronas De Rooy Iveco

PETRONAS Lubricants International sa už po ôsmykrát za sebou stane hlavným sponzorom a technickým partnerom, ktorý dodáva mazivo vyvíjané v spolupráci so spoločnosťou IVECO a ktorá je odporúčaná pre radu ľahkých a ťažkotonážnych vozidiel, všetky funkčné kvapaliny, napríklad oleje do prevodovky značky PETRONAS TUTELA a ďalšie produkty pre rally nákladné vozidlá počas pretekov. Kompletný tím bude používať prémiový motorový olej PETRONAS Urania s obsahom vyspelých aditív, špeciálne navrhnutých pre celkovú ochranu a spoľahlivosť motorov, zvýšenú účinnosť a výkon.

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!