Testovanie nového STRALISU na akcii „IVECO X-DAY“

Spoločnosť IVECO si pre svoju akciu usporiadanú 26.10.2018 nevybrala pieskovňu na Valticích náhodou. Nie len, že areál ponúka ideálne podmienky pre skúšobné jazdy s plne naloženými sklápačmi novej stavebnej rady STRALIS X-WAY, ale umožnila organizátorom pripraviť aj bohatý sprievodný program. Okrem toho, bol tento región dobre dostupný pre zákazníkov z Česka a Slovenska, ale tiež pre veľkú skupinu zákazníkov z Rumunska, ktorí pricestovali na akciu z viedenského letiska. Celá akcia bola zameraná na prezentáciu rady X-WAY, ktorú IVECO hrdo prezýva „perfektný kríženec na diaľnici aj do terénu“. Aby bola predstava o práci týchto vozidiel v teréne dokonalá, organizátori priviedli tiež stavebné stroje spoločnosti Case, ktorá je súčasťou medzinárodného holdingu CNH Industrial N.V.

Iveco Stralis X-Way

 

Terén v areáli bol upravený tak, aby vozidla mohli byť odprezentované v neobvyklých pozíciách a vytvorili tak dojem práce v lome. Táto statická prezentácia bola však iba doplnením pre testovacie jazdy s plne naloženými vozidlami X-WAY v rôznych modifikáciách na vopred pripravených náročných trasách. Okrem testovacích jázd mohli návštevníci vidieť tiež exhibíciu stavebných strojov Case.

Napriek tomu, že v nepretržitej prevádzke bolo 5 testovacích vozidiel (4 sklápače v prevedení 8×4 a ťahač 4×2 s hydraulickým pohonom prednej nápravy Hi-Traction), záujem o jazdy bol mimoriadny a akcia sa pretiahla do neskorých popoludňajších hodín a účastníci tiež uvítali večeru v stane s hudbou a sprievodným programom. Pre zákazníkov, ktorí sa zdržali do neskorších večerných hodín bolo naviac pripravené exhibičné vystúpenie majsterky sveta z roku 2018 v JetSurfe Anety Šacherovej priamo na vodnej plošine v areáli pieskovne. Večerná promenáda STRALIS X-WAY za sprievodu hudby a laserovej show už iba zavŕšila veľkolepú akciu, ktorej sa zúčastnilo viac ako 300 zákazníkov, nadstavbárov a novinárov.

Business Manager pre Českú republiku, Slovensko a Rumunsko Vincenzo Nicolo ackiu okomentoval slovami: „Pre spoločnosť IVECO bola táto akcia ideálnou príležitosťou stretnúť sa so zákazníkmi a partnermi všetkých troch krajín a prezentovať im nové vozidlá X-WAY priamo v teréne a za reálnych podmienok“ a dodal: „Som rád, že som na spoločnej akcii troch trhov mohol prehĺbiť vzťahy s existujúcimi zákazníkmi Rumunska, ale tiež získať osobné kontakty z Česka a Slovenska, kde pôsobím od minulého roka.

IVECO STRALIS X-WAY

Je navrhnutý na použitie ako na cestách tak i na ľahkom teréne. Nový X-WAY spája podvozok legendárneho modelu Trakker so všetkými úspornými vlastnosťami spotreby paliva modelu Stralis. Ponúka všetky benefity výkonu a pohodlia našich najvyspelejších nákladných vozidiel diaľkovej dopravy, akým je aj najnovší model XP, spolu s mohutnosťou našich najhúževnatejších terénnych vozidiel.

X-WAY prináša našim zákazníkom istotu, že pri svojich prepravných úlohách sa ľahko popasujú s nerovnými cestami a ťažkými podmienkami stavenísk. Vysoká produktivita, bezpečnosť a vynikajúci TCO pri dopravných úlohách s vyššími nárokmi na trakciu: to môžu zákazníci očakávať od tohto vozidla.

STRALIS X-WAY posúva hranice v oblasti výnimočne nízkej pohotovostnej hmotnosti, ktorá v kombinácii s robustným podvozkom zaisťuje najlepšie užitočné zaťaženie na trhu v tejto kategórii, vo verzii Sper Loader(SL) podvozku 8×4 dosiahne pohotovostnú hmotnosť necelých 9 ton – najnižšiu v celom odvetví.

Iveco Stralis X-Way

 

Široká ponuka vysoko výkonných motorov dostupných v troch zdvihových objemoch (9,11 a 13 litrov) ponúka riešenie pohonu vhodného pre každú misiu – všetky motory prinášajú výnimočnú kombináciu hospodárenia paliva a dynamiky. Technológia motora HI-SCR bez EGR a bez nútenej regenerácie dramaticky znižuje emisie, zvyšuje efektivitu využitia paliva a znižuje aj náklady na údržbu vozidla. Je určený predovšetkým pre stavebné prepravné úlohy, ktoré sa často realizujú v mestskom prostredí, kde sú systémy s EGR zasiahnuté tvorbou sadzí. Absencia EGR prináša naviac benefit v rámci vyššieho užitočného zaťaženia, pretože odstraňuje zbytočnú hmotnosť.

Moderná technika, dlhé servisné intervaly a odolnosť na diaľnicu u nového STRALIS X-WAY majú za následok úctyhodné úspory v rámci nákladov na údržbu. K ďalšej úspore pomáha aj nový brzdový systém integrujúci kotúčové brzdy a SEB pre úsporu obloženia bŕzd. Ak tieto faktory prirátame k výnimočnej úspore paliva získame tak celkovo excelentné náklady na kúpu tohto vozidla. Technika znižujúca spotrebu paliva zahŕňa aj HI-CRUISE a SMART komponenty motora, ktoré prispievajú ku zníženiu spotreby paliva o 11,2%, čo je potvrdené vedúcou svetovou spoločnosťou v oblasti technických služieb TÜV SÜD na diaľničnom nákladnom vozidle XP.

Modulárny koncept vozidiel orientovaný na dopravné úlohy prináša pri novom vozidle STRALIS X-WAY absolútnu flexibilitu v prispôsobovaniu sa špecifickým požiadavkám na nástavbu. Ponúka tiež výber ťahačov a podvozkov k dostavbe, varianty náprav, varianty odpruženia, vybavenie vozidla, kombináciu motorov a prevodoviek, hydrophon prednej nápravy Hi-Traction, širokú ponuku pomocných pohonov pre veľký rozsah od diaľničných do terénnych nasadení vozidla. Široký výber vlastnosti a komponentov, konštrukčná pevnosť a nízka pohotovostná hmotnosť z neho robia vozidlo, ktoré môže byť nakonfigurované pre široké spektrum úloh.

STRALIS X-WAY ponúka výber z denných kabín AD, spiacu kabínu AT s nízkou alebo strednou strechou pre absolútny komfort spiacu kabínu AS, ktorá bola navrhnutá pre vodičov v medzinárodnej doprave pri vozidle STRALIS XP. Vodiči sa tak budú cítiť rovnako pohodlne a bezpečne na dlhších cestách, avšak aj pri kratších jazdách, či pri nakládke alebo vykládke na stavenisku.

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!