Milánska cena: IVECO myslí na palivo budúcnosti

Značka IVECO získala v rámci druhého ročníka konferencie Small-Scale LNG Summit ocenenie za svoj neustály vývoj v oblasti udržateľných riešení na prepravu s nulovými emisiami. Zároveň táto značka IVECO predstavila svoju víziu pre udržateľnú prepravu, kľúčovú úlohu, akou LNG zohráva a cestu k dosiahnutiu logistiky s nulovými emisiami.

IVECO na summite zabodovalo. Odborníci ocenili vývoj v oblasti udržateľných zdrojov

Značka IVECO sa zúčastnila 2.ročníka konferencie Small-Scale LNG Summit, ktorá sa 12.februára 2019 konala v talianskom Miláne. Táto udalosť dala dokopy celý hodnotný reťazec profesionálov v oblasti LNG, ktorí sa špecializujú na projekty v menšom meradle. Ako rečníci boli pozvaní experti z odboru, ktorí sa podelili o svoje prístupy prostredníctvom ktorých na mieru zaisťujú efektívne riešenie na LNG v menších prevádzkach. Značka IVECO obdržala pozvánku na panelovú diskusiu na tému: „LNG ako palivo budúcnosti.“

Európa podporuje alternatívne palivá

Marco Liccardo, ktorý má na starosti globálnu produktovú radu stredných a ťažkých vozidiel IVECO, na summite diskutoval spolu s predstaviteľmi inštitútu Energy Delta, talianskym združením pre bioplyn, prístavného úradu Sardínskeho mora/MedCruise, portugalského ministerstva námorníctva a Európskej komisie. Prezentoval víziu IVECO pre udržateľnú prepravu, v rámci ktorej je zemný plyn vnímaný ako vyspelé riešenie, najmä v preprave tovaru a diaľkovej preprave – táto vízia má i podporu európskych inštitúcii a vlád prostredníctvom rôznych politík a dotácii, ktoré cielia na podporu využitia tohto alternatívneho paliva a vývoj potrebný pre infraštruktúry.

Neustály vývoj a záujem o využitie kvapalného zemného plynu priniesli IVECU cenu

Záväzok IVECO bol ocenený na konferencii Small-Scale LNG Summit odovzdaním ceny pre najproaktívnejšie využitie LNG v preprave, ktorú získali za neustály vývoj udržateľných riešení a prepravu s nulovými emisiami, vrátane sústavnej výroby a vylepšovaniu vozidiel na LNG. Ceny sa udeľujú za najväčší úspech v odvetví LNG. Ocenení v rámci Small-Scale LNG Summit sú určené pre spoločnosti a jednotlivcov, ktorí majú pozitívny vplyv na LNG odvetvie v akejkoľvek fáze hodnotového reťazca.

Marco Liccardo: IVECO dominuje trhu

Marco Liccardo, ktorý má na starosti globálnu produktovú radu stredných a ťažkých vozidiel IVECO, to komentoval so slovami: „Táto cena je dôkazom nášho záväzku voči technológiám na zemný plyn a prelomovým riešeniam, ktoré roky vyvíjame a ktoré stoja v popredí celého priemyslu smerujúceho k udržateľnej preprave. Na trhu vnímame posun smerom k alternatívnym pohonom a najmä tých LNG v ťažkotonážnej preprave. Dopyt začal silno rásť a očakávame, že tento trend bude pokračovať. IVECO je v oblasti technológií na zemný plyn na špičke a vďaka čomu má na trhu dominantné postavenie. Naďalej budeme investovať do vývoja našich riešení na zemný plyn, aby sme zostali technologickou špičkou, a očakávame, že v najbližších rokoch si náskok udržíme.“

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!