IVECO predstavuje na veľtrhu Bauma 2019 svoju širokú ponuku vozidiel určených pre stavebný priemysel

 

IVECO spoločne s CASE Construction Equipment predstaví na stánku FN817 na veľtrhu Bauma 2019 svoju ponuku vozidiel určených pre sektory ťažobných prác, recyklácie, mestskej výstavby a výstavby ciest.

IVECO predstavuje najnovšiu generáciu modelov Daily 4×4, ktorá uvádza na trh prvé vozidlo 4×4 s maximálnou povolenou celkovou hmotnosťou 7 ton a úžitkovou hmotnosťou až 4300 kg a rozširuje ponuku o úplný rad ľahkých úžitkových terénnych a cestných vozidiel.

IVECO sa zúčastní s expozíciou zameranou na sektor stavebníctva v spoločnom stánku so spoločnosťou CASE Construction Equipment na veľtrhu Bauma 2019, ktorý sa koná v Mníchove od 8. do 14. apríla 2019. Vystavené vozidlá zastupujú širokú ponuku tejto značky pre všetky možné úlohy – ťažobné práce, recykláciu, mestskú výstavbu a výstavbu ciest – od terénnych vozidiel určených pre ťažkú prevádzku IVECO Astra HHD9 až po rad Stralis X-Way, ktorá bola špeciálne vyvinutá pre stavebnú logistiku alebo novú generáciu Daily 4×4.

Rozvrhnutie stánku na základe použitia s časťami vyhradenými ťažobným prácam, recyklácii, mestskej výstavbe a výstavbe ciest zdôrazňuje, ako sa vozidlá IVECO pre dané odvetvie vzájomne dopĺňajú s vybavením od spoločnosti CASE, a ponúka tak kompletné riešenie, ktoré vyhovie špecifickým požiadavkám zákazníkov.

Pre sektor recyklácie predstavuje nákladný automobil so sklopným žeriavom Stralis NP 6×2 a pohonom na zemný plyn perfektné riešenie, pretože kombinuje výhody mimoriadne čistej a tichej prevádzky s výhodami úžitkovej hmotnosti a výkonu, ktoré sa vyrovnajú modelu poháňanému naftou. Hlučnosť len 71 dB (test Piek Quiet Truck) predstavuje nespornú výhodu pri prevádzke v recyklačných zariadeniach. Vďaka tomu všetkému a vďaka mimoriadnej ovládateľnosti, kompaktným celkovým rozmerom, ťažnej kapacite (maximálna povolená celková hmotnosť vozidla 44 ton) a vysokej úžitkovej hmotnosti je toto nákladné vozidlo ideálne pre recyklačné prevádzky.

 

Nákladné vozidlo s pevným trojstranným sklápačom Stralis X-WAY vystavené v časti expozície, ktorá je venovaná výstavbe ciest, zastupuje rad vozov IVECO vyvinutých špeciálne pre stavebnú logistiku, ktorej cieľom je vytvorenie dokonalého priesečníku medzi vozidlami určenými pre prevádzku na ceste a terénnymi vozidlami. Kombinuje najhospodárnejšiu spotrebu paliva a najlepšie bezpečnostné technológie IVECO s vyhlásenou robustnosťou najodolnejších terénnych vozidiel a zaisťuje vysokú produktivitu s najlepšou úžitkovou hmotnosťou a vynikajúcimi celkovými nákladmi na vlastníctvo vo svojej triede.

Spoľahlivo sa vyrovná s podmienkami jazdy na stavenisku pri súčasnom zaťažení najvyššou úžitkovou hmotnosťou vo svojom odvetví a výborne sa mu darí aj na ceste vďaka svojej mimoriadne hospodárnej spotrebe paliva, skvelej bezpečnosti a dokonalému pohodliu. Dodáva sa s prepínateľným hydraulickým pohonom predných kolies, čo je výhodné najmä pri nákladných vozidlách, pri ktorých sa vyžaduje jazda na ceste aj mimo nej: výsledkom menšieho počtu pohyblivých častí je menšie opotrebenie a lepšia spotreba, nižšia hmotnosť a tichší chod na ceste.

Sektor mestskej výstavby uvádza najlepší model v tomto rade IVECO Daily 4×4: prvé vozidlo 4×4 s maximálnou povolenou celkovou hmotnosťou 7 ton a úžitkovou hmotnosťou až 4300 kg na trhu a možnosťou výberu karosérie v dĺžke až 5 m. Je súčasťou poslednej generácie vozidiel IVECO z radu určeného na prevádzku na akomkoľvek povrchu, ktorý stavia na neobmedzenej univerzálnosti, v tomto rade dedenej z produktu na produkt, mimoriadnej odolnosti a vysokom pohodlí pri riadení, a rozširuje ponuku o nové konfigurácie s náhonom na všetky kolesá, ručnú alebo vo svojej triede výlučnú 8-rýchlostnú prevodovú skriňu Hi-Matic a nové verzie furgonov.

 

Tento široký rad zahŕňa modely kabíny, podvozku bez kabíny a kabíny pre viacčlennú posádku vo verziách 3,5, 5,5 a 7,0 ton a modely furgonov vo verziách s maximálnou povolenou celkovou hmotnosťou vozidla 5,5 a 7,0 ton s ponukou konfigurácií terénnych vozidiel typu jednomontáž a cestných vozidiel typu dvojmontáž. Modely furgonov ponúkajú nákladné priestory od 9 do 18 m³ pre terénne vozidlá typu jednomontáž a od 16 do 18 m³ pre cestné vozidlá typu dvojmontáž, čo svedčí o mimoriadnej univerzálnosti tohto radu. Verzia Daily 4×4 poháňaná motorom F1C Euro VI 3,0 l s výkonom 180 HP a krútiacim momentom 430 Nm dokáže ľahko splniť akúkoľvek úlohu v ľubovoľnom teréne.

Vodiči využijú aj funkcie ako sú kotúčové brzdy s protiblokovacím brzdovým systémom a elektronický stabilizačný program (ESP), ktoré boli vyvinuté špeciálne pre vozidlá 4×4 a majú zaručiť najlepší možný výkon pri brzdení a zaistiť dlhú životnosť.

Expozícia určená pre ťažobný sektor predstavuje nový model IVECO Astra HHD98x6 Euro VI s maximálnou povolenou celkovou hmotnosťou 65 ton v konfigurácii výklopného vozidla so spevnenou karosériou 24 m³, plne automatickou prevodovkou a špeciálnym vybavením CE, ktoré umožňuje certifikáciu CE podľa smernice o strojových zariadeniach. Je súčasťou radu vozidiel Astra určených na použitie v náročných podmienkach mimo cesty v odvetviach spracovateľov ropy a plynu, v banskom priemysle, pri ťažobných prácach a ťažkej výstavbe a preprave.

Patrí medzi nákladovo najefektívnejšie riešenia pre každodenné náročné použitie v extrémnych podmienkach, keď je prioritou produktivita a spoľahlivosť. Kombinuje výhody robustnosti, úžitkovej hmotnosti a spoľahlivosti pevných alebo kĺbových karosérií určených pre použitie v náročných podmienkach typických pre toto odvetvie s výrazne nižšími nákladmi na celkové vlastníctvo. S možnosťou certifikácie CE vyhovuje toto zariadenie najprísnejším predpisom z hľadiska bezpečnosti v lomoch a na staveniskách.

Na stánku nájdete aj Daily Hi-Matic v prevedení servisného furgonu CASE vybaveného ako mobilná dielňa výrobcom karosérií SORTIMO. Tento automobil má vo svojej triede exkluzívnu 8-rýchlostnú automatickú prevodovku IVECO a poháňa ho motor F1C 3,0 l s výkonom 180 HP a krútiacim momentom 430 Nm. Zadné pneumatické odpruženie redukuje vibrácie a zabezpečuje plynulú jazdu pre nástroje a vybavenie v mobilnej dielni.

Newsletter

 Adresa bola uložená. Ďakujeme!
 Zadali ste nesprávny e-mail
Dostávajte info o novinkách
a akciách medzi prvými!